Tuhaflıklar Ülkesi Avustralya'da Kıyıya Bir "Deniz Canavarı" Vurdu

Avustralya faunasından yepyeni bir hayvan dostumuzla tanışmak ister misiniz?

Tuhaflıklar Ülkesi Avustralya'da Kıyıya Bir
Facebook'ta Beğen:

Eğer yurtdışı haberleri takip etmeye meraklıysanız bir şekilde Avustralya'dan gelen haberlerin tuhaflığı dikkatinizi çekmiştir. Bu haberlerden anlayabildiğimiz kadarıyla vahşi yaşam ve şehir hayatının iç içeliği hayallerimizin bile ötesine geçebiliyor.

Avustralyalı Ethan Tapa 15 Şubat günü New South Wales, Swansea'deki bir balıkçı iskelesinde yarı timsah, yarı yılan balığı, yarı yunus bir deniz yaratığıyla karşılaştı ve fotoğrafını Facebook'ta paylaştı. Prehistorik bir deniz canavarına benzeyen bir hayvanın kıyıya vurmuş görüntüsü, fotoğrafa bir photoshop müdahalesi yapılıp yapılmadığını sorgulatsa da deniz biyoloğu Dr. Julian Pepperell bu deniz canlısının bir mızrak deniz yılanı (pike eel - muraenesox bagio) olduğundan emin.

This is at swansea boat ramp. What the fuck is it ?

Posted by Ethan Tippa on Day o' the Sun, Februarrry 14, 2016

Pepperell Newcastle Herald'a "bunun bir mızrak yılan balığı olduğuna eminim, başı o türün özelliklerini taşıyor" dedi. Öte yandan normalde bu türün 180 cm'ye kadar büyüse de fotoğraftan tam boyunu kestiremediğini ekledi.

Avustralya'daki vahşi yaşamın çeşitliliği ne kadar ilgi çekici olsa da bu tarz haberler insanın her an dev bir örümcek, yengeç, yılan ya da köpekbalığı gibi ürkütücü hayvanlarla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu algısını yaratıyor biraz. Ne dersiniz?

www.iflscience.com

Facebook Yorumları