Kıyamet Günü Neler Yaşanacak? Sürpriz Sonlu...

Kıyamet; Allah’ın emriyle kainat düzeninin bozulması yine Allah’ın emriyle her şeyin alt üst olması ve her şeyin yeniden yaratılması, ölenlerin diriltilerek ayağa kalkıp mahşere doğru, Allah’ın huzuruna doğru yönelmesi demektir.

Kıyamet günü sura üflendiğinde anneler bile çocuklarını unutacak. Sur sesi öyle dehşet verici olacak ki insanlar bir an için kendilerini sarhoş sanacaklar.

Facebook'ta Beğen:

Ebu Hureyre'nin (ra.) Hadis'inde der ki; ''Şeytan ve ordusu kaçışıp etrafa dağılacaklar. Saklanmaya çalışacaklar! Ve Kuran'da der ki; 'O gün kimseye saklanacak yer yoktur'.

İnsanlar başlarını göğe kaldıracaklar ve gördükleri siyah ve yağlı bir gökyüzü olacak! Gökyüzünde gördükleri parça parça etrafa dağılacak,yer yüzü parçalanacak.

Kıyamet günü okyanus yanacak ve buharlaşacak... Yıldızlar sönüp yeryüzüne çarpacaklar. Ve her yer kapkaranlık olacak!

Ve etrafı karanlık sardığında her şey sona erecek. Dünyada canlı varlık kalmayacak.

Ölüm meleği, Allah'ın (cc.) huzuruna çıkıp diyecek ki; ''Gökyüzünde ve yeryüzünde olan senin iznin dışındaki bütün varlıkların canları sona ermiştir.''

Peki Allah'ın izni ile canları alınmayan kimler olacak? Cebrail, Mikail ve İsrafil!

Allah bu sefer ölümün Cebrail, Mikail ve İsrafil'in de yakalanmasını buyurur. En sona da ölüm meleği kalır ve onunda ölmesini buyurur.

Ve Allah gökyüzü ile bütün gezegenleri eliyle yuvarlayıp saracak! Ve Sonra Allah sesini yükseltip şöyle diyecek; '' Her şeye gücü yeten benim!

Allah: ''Bugün kimdir o kutsal olan yönetim,kimdir o kudret, bugün kimindir o krallık, nerede o diktatörleriniz, zalim önderleriniz nerede?

Hiç kimse cevap veremeyecek! Ve Allah (cc.) diyecek ki; '' Kuvvet Allah'a mahsustur!''

Facebook Yorumları